Правила дорожнього руху для школярів

 



Це треба знати!

  • У нашій країні правосторонній рух. Тому автомобілі рухаються з правого боку по проїжджій частині. А пішоходи також дотримуються правої сторони на тротуарі.
  • На проїжджій частині людям стояти і розмовляти, ходити і кататися на роликах та інших спортивних знаряддях заборонено.
  • Дітям до 14 років на проїжджу частину на велосипедах виїжджати суворо заборонено.
  • Влаштовувати ігри на дорозі категорично забороняється, бо діти, які біжать за м’ячем, нічого іншого не помічають і досить часто потрапляють під колеса.
  • Переходити дорогу треба лише у встановленому місці — на переходах. Якщо таких нема, то треба стежити за дорогою і переходити лише тоді, коли поблизу нема транспортних засобів, а також слідкувати за світловими сигналами повороту, що їх подають машини.
  • На залізничних коліях не можна гратися і ходити по них — це небезпечно.
  • Треба пам’ятати про обов’язки пасажира, коли ви знаходитесь у громадському транспорті.
  • Ніколи не перебігай дорогу! Це дуже небезпечно, бо ти можеш перечепитися, спіткнутись або послизнутись і впасти, а тим часом швидко наближається автомобіль, який не може відразу зупинитися.
  • Навіть на відведених місцях для переходу ніколи не метушись і не біжи, а спочатку добре подивися, чи всі транспортні засоби зупинились, бо і водії бувають різні: один безпечний, а другий втомлений і увага у нього притупилась, інший не роздивився світло світлофора і продовжує їхати, а ще інший хоче швидше проскочити, бо поспішає.
  • Ніколи не переходь дорогу по проїжджій частині, якщо є підземний перехід. Він для того й існує, щоб вільно рухався транспорт, а пішоходи йому не заважали. Підземний перехід для людей досить зручний і безпечний.
  • На деяких дорогах є споруда у вигляді моста для підняття вгору шляхів сполучення, для переходу чи переїзду через залізниці і т. ін. Це — естакада.
  • Ніколи не показуй свого «геройства», перебігаючи дорогу перед транспортом, який рухається. Це може для тебе трагічно закінчитися.

Найголовніше при переході дороги — це твоя зосереджена увага!

А от іще правила для учнів, які вирішили піти на екскурсію. Тут усі повинні рухатися «синхронно». Уявіть собі, що цілий клас веде вчитель, а діти йдуть, як їм заманеться: один летить уперед, а інші відстають, хтось кричить, інший голову задер і налетів на стовп. «Один — в ліс, другий — по дрова» — так каже про таких дітей народна мудрість. І вчителеві соромно, що діти не вміють поводитися. Щоб цього не сталося, то треба йти парами, на один крок одне від одного, щоб на тротуарі ви могли вільно розминутися з людьми, котрі йдуть вам назустріч. Не можна вириватися вперед і відставати, відходити без дозволу вбік, голосно розмовляти, бо нікого не цікавлять ваші розмови.





1. Ходіть по тротуару!
2. Переходьте вулицю в місцях, пішохіного переходу, а де їх немає — на перехрестях по лінії тротуару.
3. Переходячи вулицю, подивіться с першу наліво, а дійшовши до середини дороги подивіться- праворуч.
4. На регульованих дорогах де рух регулюється, переходите проїжджу частину тільки при зеленому сигналі світлофора або дозвільному жесті регулювальника.
5. Не перебігайте дорогу перед транспортом.
6. Не виходьте на проїжджу частину з-за машини, що стоять або іншщї перешкоди огляду; в крайньому випадку, зупиніться і уважно подивіться, що там за …
7. При переході через вулицю не варто вести жваву бесіду — розмови відволікають думки і погляд від спостереження.
8. Не влаштовуйте ігри і не катайтеся на ковзанах, лижах і санках на проїжджій частині вулиці!

ЗНАЙ! Кататися на велосипедах, роликах і скейтбордах можна тільки у дворі або на спеціальних майданчиках. Вибігати на дорогу за м’ячем або собакою небезпечно!

ЗНАЙ! Треба бути дуже уважним при переході дороги! Найбезпечніші переходи — підземний і наземний. Якщо їх немає, краще перейти по «зебрі». Якщо на перехресті немає пішохідного переходу і світлофора, попроси дорослого допомогти перейти дорогу.

ЗНАЙ! Переходити вулицю можна тільки на зелений сигнал світлофора. Але навіть при зеленому сигналі ніколи не починай рух відразу. Спочатку переконайся, що машини встигли зупинитися і шлях безпечний.

ЗНАЙ! Якщо на зупинці стоїть автобус, не обходьте його ні спереду, ні ззаду. Треба дочекатися, поки він від’їде, і тільки тоді починати перехід.

ЗНАЙ! Особливо уважним треба бути, коли огляду заважають перешкоди. Стоять біля тротуару машина, ларьок, кущі можуть приховувати за собою рухомий автомобіль. Тому переконайся, що небезпеки немає, і тільки тоді переходьте.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сумний день в історії України

Т. Г. Шевченко!

150-річчя Лесі Українки!!!

Безпека дітей в Інтернеті

Правила безпеки під час осінніх канікул